Dagens kurser

Dagens kurser bliver opdateret, alle hverdage imellem kl. 11.00 og 12.00. Der kan forekomme lokale afvigelser i forhold til den vejledende kursliste hos den enkelte afdeling.

Kurser blev opdateret: November 12 2018 10:44:04.

Land Kode Køb Sælg
EUROEUR7,64997,35323232
U.S.AUSD6,829186,466479
StorbritanienGBP8,80533728,40621866
SverigeSEK0,7449750,69799398
NorgeNOK0,81502680,75185557
SchweizCHF6,84012446,29089089
PolenPLN1,835941951,61821822
CanadaCAD5,2780714,8045045
AustralienAUD5,09494614,45545546
JapanJPY0,061051290,05510811
New ZealandNZD4,83134214,18668669
TjekkietCZK0,31173170,27317317
UngarnHUF0,02556160,02122122
Hong kongHKD0,90843530,76046046
Singapore SGD5,149564054,42322322
ThailandTHB0,212580650,17797798
TyrkietTRY1,35117021,13593594
Saudi-ArabienSAR 1,939586251,54954955
BulgarienBGN4,050415253,38568569
RuslandRUB0,107937850,07317317
KroatienHRK1,070691550,90520521
SydafrikaZAR0,50603980,41171171
RumænienRON1,7933061,31781782
KinaCNY1,022963250,84834835
U.A.EAED 1,988912151,66886887
EgyptenEGP 0,42556070,32002002

 

Gebyrer


Bemærk venligst at der ved salg af valuta kan forekomme et gebyr på op til 30 kr. Har du købt valuta fra os kan du veksle tilbage helt gebyrfrit, så længe du husker at fremvise kvitteringen for købet.

I det vi anvender hæveterminaler i vores afdelinger, kan der forekomme et kortgebyr på visse MasterCards. For at undgå disse gebyrer kan du med fordel betale kontant.


Kursafvigelser


De ovenstående kurser er indikerende, da der kan forekomme afvigelser hos enkelt af vores afdelinger.

Bemærk venligst at valutakurserne kan være højere eller lavere i weekend- eller helligdagsperioder, da der kan være større omkostninger forbundet med åbning disse dage. Weekend kurserne kan forekomme fra fredag eftermiddag til mandag morgen. Der kan hertil forekomme lokale tidsafvigelser.