Dagens kurser

Dagens kurser bliver opdateret, alle hverdage imellem kl. 11.00 og 12.00. Der kan forekomme lokale afvigelser i forhold til den vejledende kursliste hos den enkelte afdeling.

Kurser blev opdateret: January 18 2019 10:42:10.

Land Kode Køb Sælg
EUROEUR7,66947,3581
U.S.AUSD6,81626,3427
StorbritanienGBP8,75178,3338
SverigeSEK0,75300,6995
NorgeNOK0,80150,7374
SchweizCHF6,87076,3059
PolenPLN1,83971,6183
CanadaCAD5,19834,7222
AustralienAUD5,03674,3954
JapanJPY0,0630050,056743
New ZealandNZD4,82024,1685
TjekkietCZK0,31720,2774
UngarnHUF0,02580,0214
Hong kongHKD0,89760,7497
Singapore SGD5,19654,4539
ThailandTHB0,22040,1838
TyrkietTRY1,37221,1512
Saudi-ArabienSAR 1,97131,3963
BulgarienBGN4,05493,3824
RuslandRUB0,11140,0789
KroatienHRK1,07240,9047
SydafrikaZAR0,52440,4258
RumænienRON1,79391,2706
KinaCNY1,04060,8612
U.A.EAED 1,96801,6472
EgyptenEGP 0,42060,3156

 

Gebyrer


Bemærk venligst at der ved salg af valuta kan forekomme et gebyr på op til 30 kr. Har du købt valuta fra os kan du veksle tilbage helt gebyrfrit, så længe du husker at fremvise kvitteringen for købet.

I det vi anvender hæveterminaler i vores afdelinger, kan der forekomme et kortgebyr på visse MasterCards. For at undgå disse gebyrer kan du med fordel betale kontant.


Kursafvigelser


De ovenstående kurser er indikerende, da der kan forekomme afvigelser hos enkelt af vores afdelinger.

Bemærk venligst at valutakurserne kan være højere eller lavere i weekend- eller helligdagsperioder, da der kan være større omkostninger forbundet med åbning disse dage. Weekend kurserne kan forekomme fra fredag eftermiddag til mandag morgen. Der kan hertil forekomme lokale tidsafvigelser.