Dagens kurser

Dagens kurser bliver opdateret, alle hverdage imellem kl. 11.00 og 12.00. Der kan forekomme lokale afvigelser i forhold til den vejledende kursliste hos den enkelte afdeling.

Kurser blev opdateret: December 13 2018 10:33:20.

Land Kode Køb Sælg
EUROEUR7,64997,35747475
U.S.AUSD6,7778256,415762
StorbritanienGBP8,54747288,15997994
SverigeSEK0,7440840,69719157
NorgeNOK0,80008680,73801404
SchweizCHF6,888951056,33573574
PolenPLN1,839336851,62122122
CanadaCAD5,166738254,7031031
AustralienAUD5,07717284,43993994
JapanJPY0,060854580,05493093
New ZealandNZD4,897942054,24434434
TjekkietCZK0,313628850,27477477
UngarnHUF0,025461750,02112112
Hong kongHKD0,902144750,75515516
Singapore SGD5,14666844,42072072
ThailandTHB0,21387870,17907908
TyrkietTRY1,37353661,15475475
Saudi-ArabienSAR 1,919815951,53373373
BulgarienBGN4,053810153,38848849
RuslandRUB0,10883650,07377377
KroatienHRK1,07678240,91031031
SydafrikaZAR0,511731250,41631632
RumænienRON1,79490361,31891892
KinaCNY1,026757550,85145145
U.A.EAED 1,968542751,65175175
EgyptenEGP 0,421267150,31671672

 

Gebyrer


Bemærk venligst at der ved salg af valuta kan forekomme et gebyr på op til 30 kr. Har du købt valuta fra os kan du veksle tilbage helt gebyrfrit, så længe du husker at fremvise kvitteringen for købet.

I det vi anvender hæveterminaler i vores afdelinger, kan der forekomme et kortgebyr på visse MasterCards. For at undgå disse gebyrer kan du med fordel betale kontant.


Kursafvigelser


De ovenstående kurser er indikerende, da der kan forekomme afvigelser hos enkelt af vores afdelinger.

Bemærk venligst at valutakurserne kan være højere eller lavere i weekend- eller helligdagsperioder, da der kan være større omkostninger forbundet med åbning disse dage. Weekend kurserne kan forekomme fra fredag eftermiddag til mandag morgen. Der kan hertil forekomme lokale tidsafvigelser.